» Produkty Diety Cambridge
» Dieta Cambridge
» Bądź aktywny fizycznie. Dlaczego ruch jest ważny?
» Jak jeść by utrzymać prawidłową wagę?
» Jak się pozbyć złych przyzwyczajeń żywieniowych?
» Efekt jo-jo - co robić by się go ustrzec?

BĄDŹ AKTYWNY FIZYCZNIE. DLACZEGO RUCH JEST WAŻNY?

Uczynienie wysiłku fizycznego częścią nowego stylu życia jest bardzo istotne. Zastanów się jak możesz włączyć w swoje życie więcej ruchu. Jednym z Twoich celów tracąc kilogramy, było poprawienie figury, więc doceń siłę ćwiczeń, które Ci w tym pomogą. Pamiętaj, że w miarę przechodzenia z etapu na etap i zwiększania ilość dostarczanych kalorii, musisz też zwiększyć ilość wysiłku fizycznego. Znajdź coś, co będzie sprawiać Ci przyjemność i co będziesz mógł wykonywać regularnie. Jeśli tego nie polubisz, zrobisz wszystko, aby znaleźć jakąkolwiek wymówkę. Zapytaj rodzinę i przyjaciół czy nie potowarzyszą Ci podczas ćwiczeń. Będzie to dla nich dodatkowy bodziec. Nie musisz wypróbowywać nowego rodzaju sportu. Zwiększenie aktywności fizycznej jest tak proste jak postawienie jednej nogi przed drugą.

Oto kilka faktów:

• Chodzenie kształtuje mięśnie i sprawia, że kości stają się silniejsze.
• Chodzenie eliminuje stres, pomaga kontrolować wagę i zmniejsza ryzyko chorób.
• Chodzenie pozwoli Ci na zredukowanie wagi o 0,5kg w ciągu 3 tygodni jeśli będziesz chodził 3 kilometry dziennie, trzy razy w tygodniu.
• Możesz podzielić chodzenie na 3 części po 10 minut każda pod warunkiem, że chodzenie będzie energiczne.
• Spalisz do 50 kcal jeśli będziesz chodzić po schodach w górę i w dół przez 5 minut.
• Jeśli przejdziesz półtora kilometra w 15 minut spalisz tyle samo kalorii co biegając w 8,5 minuty.

Spalanie kalorii

Aktywność fizyczna oczywiście pomoże Ci zużyć energię, ale jej ilość zależy od kilku czynników. Twojej wagi: tęższa osoba zużyje więcej kalorii wykonując tą samą czynność niż szczuplejsza. Tego, co robisz: różne ćwiczenia zużywają różne ilości energii. Niezależnie od tego, czy sprzątasz, przekopujesz ogródek, grasz w tenisa czy myjesz samochód (ręcznie!) zużywasz energię. Intensywności: chodząc energicznie zużyjesz więcej kalorii niż gdybyś chodził wolno. Wysiłek fizyczny jako element zdrowego stylu życia.

Powolny powrót do normalnego sposobu żywienia powinien być prowadzony równolegle ze zwiększoną aktywnością ruchową. Przynajmniej godzinną. Zapobiega on ponownemu wzrostowi masy ciała, poprawia samopoczucie i wzmacnia motywację. Po 30 roku życia, średnio u kobiety tempo metabolizmu obniża się o 2-3% w ciągu dekady, głównie z powodu siedzącego trybu życia i utraty mięśni (sarkopenia). Na szczęście można temu zapobiec lub zahamować, systematycznie ćwicząc siłowo. Każdy kilogram mięśni może podnieść spoczynkową przemianę materii do 15 kalorii dziennie. Pod tym względem treningi cardio (wszystkie rodzaje aerobiku) o wysokiej intensywności, które wzmacniają serce, nie będą miały zastosowania. Po takim wysiłku, dosyć szybko metabolizm powróci do spoczynkowego poziomu. Kluczem do wzmocnienia mięśni i metabolizmu spoczynkowego będą, oprócz siłowni, również ćwiczenia najgłębiej położonych niewielkich mięśni pleców, brzucha, ramion i nóg. Polecane aktywności to Joga, Pilates oraz Cantienica. Cantienica jest nową metodą opracowaną przez szwajcarską terapeutkę Benitę Cantieni.

Polega ona na nauce świadomego napinania mięśni dna miednicy, które następnie aktywują głębokie warstwy mięśni kręgosłupa, brzucha, ud i bioder, prowadząc do poprawy ich definicji (czyli wielkości). W walce o szczupłą sylwetkę szczególnie pomocne są niezbyt intensywne wysiłki takie jest marsz, jazda na rowerze, na nartach, pływanie, tenis, taniec. Bardzo korzystne są długie trasy marszowe na miękkim podłożu, zamienne z długą jazdą na rowerze i uzupełniającym pływaniem lub ćwiczeniami w wodzie. Dla poprawy kondycji warto jednak wykorzystać każdą codzienną okazję do ruchu - chodzić z psem, uprawiać ogródek, chodzić pieszo zamiast jeździć windą, chodzić na spacery w każdej wolnej chwili, a także parkować samochód nie przy samym miejscu docelowym, wysiadać z autobusu o jeden przystanek wcześniej i marszem dotrzeć do pracy. Zobacz ile spalisz kalorii wykonując poniższe ćwiczenia. Każde wykonuje się z umiarkowana intensywnością przez 30 minut.

Dieta Cambridge Kraków - poszukujesz produktów diety Cambridge lub wsparcia w ułożeniu programu odchudzającego w Krakowie?
Rozszerzyliśmy nasze usługi o obszar woj. małopolskiego!
Zadzwoń: 723 55 44 37. Wspólnie ustalimy jaki program Diety Cambridge będzie dla Ciebie najlepszy!Strona główna / Dieta Cambridge Katowice / Aktywność fizyczna / Utrzymanie prawidłowej wagi / Jak wyeliminować złe nawyki? / Jak uniknąć efektu jo-jo?
Program odchudzający, Dieta Cambridge Katowice  ::  Katarzyna Nowakowska - Tutak, 41-205 Sosnowiec, ul. Bracka 12  ::  Tel.: 723 55 44 37, 32 291 65 38.
Katowice, Sosnowiec, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Gliwice, Siemianowice Śląskie, Bytom, Tychy, Żory, Rybnik, Bielsko-Biała, Zawiercie, Jaworzno, Kraków.
Projekt: r-h.pl