» Produkty Diety Cambridge
» Dieta Cambridge
» Bądź aktywny fizycznie. Dlaczego ruch jest ważny?
» Jak jeść by utrzymać prawidłową wagę?
» Jak się pozbyć złych przyzwyczajeń żywieniowych?
» Efekt jo-jo - co robić by się go ustrzec?

JAK SIĘ POZBYĆ ZŁYCH PRZYZWYCZAJEŃ ŻYWIENIOWYCH?

Po utracie masy ciała, łatwo wrócić do starych nawyków. Znasz już swoje słabe strony i zapewne porozmawiałeś już o nich z Konsultantem. Staraj się unikać sytuacji, w których będzie kusiło Cię, aby sięgnąć po ponadprogramowe jedzenie i zorganizuj sobie czas w inny sposób. Jeśli masz w zwyczaju podjadać np., kiedy jedzą dzieci, zjedz obiad z nimi lub zjedz albo napij się czegoś pożywnego przed podaniem im posiłku. Poproś dzieci o sprzątnięcie po obiedzie i wyrzucenie odpadków, abyś nie musiał przebywać w kuchni!

Unikanie sytuacji, w których jesteś narażony na podjadanie

Wiesz, jakie masz słabe strony i warto planować zawczasu, aby unikać pokusy, którą może stworzyć okazję do jedzenia w takiej sytuacji. Musisz także przygotować się na sytuacje, których nie przewidziałeś; zły dzień w pracy, zmartwienia, depresja lub złość. Pomyśl, czym w takich sytuacjach możesz zastąpić jedzenie. Może energiczny spacer, relaksująca kąpiel, telefon do przyjaciela, dobra lektura, eliminująca stres herbatka ziołowa lub medytacja?

Nagradzanie

Wielu z nas było nagradzanymi jedzeniem w dzieciństwie. Osoba dorosła powinna znaleźć inny sposób nagradzania niż jedzenie: kosmetyk, nowe CD, gadżet, książka, wyjście do kina.

Kiedy ulegniesz pokusie

Będą takie dni, kiedy poddasz się zachciankom lub jedzenie potraktujesz jako pocieszyciela. Zamiast myśleć o sobie źle, nie poddawaj się. Nie zostawiłbyś na poboczu samochodu gdyby się zepsuł lub nie zignorowałbyś dziury w dachu Twojego domu. Jesteś swoją najcenniejszą inwestycją, więc oszacuj szkody i napraw je. Szybko zareaguj zwiększając aktywność fizyczną przez kilka kolejnych dni i pilnuj tego, co jesz. Nie poddawaj się! Drobne przyjemności – kiedy nic innego nie skutkuje! Są takie chwile, kiedy masz wielką ochotę na zjedzenie czegoś extra. Poniżej kilka produktów i ich kaloryczność. Pamiętaj, że jeśli jesteś na Stopniu 1 VLCD, jakiekolwiek odstępstwo od programu będzie miało wpływ na przebieg procesu ketozy w Twoim organizmie.

Planowanie

Jest to jeden z kluczy do skutecznego utrzymania wagi. Planując posiłki, będziesz miał kontrolę nad tym, co jesz i będziesz mniej podatny na podjadanie między posiłkami.

• Zaplanuj sobie posiłki i spisz listę zakupów na kilka najbliższych dni.
• Nie rezygnuj z posiłków – przy następnej okazji zjesz za dużo.
• Zjedz przynajmniej jeden produkt Cambridge dziennie. Badania wykazały, że pomaga to w utrzymaniu wagi.
• Zaplanuj sobie spożycie produktu Cambridge 30 minut przed innym daniem, aby oprzeć się pokusie przejedzenia.
• Zawsze noś przy sobie butelkę wody lub gotowy produkt Cambridge lub zdrową przekąskę, abyś miał coś pod ręką, kiedy poczujesz głód.

Dieta Cambridge Kraków - poszukujesz produktów diety Cambridge lub wsparcia w ułożeniu programu odchudzającego w Krakowie?
Rozszerzyliśmy nasze usługi o obszar woj. małopolskiego!
Zadzwoń: 723 55 44 37. Wspólnie ustalimy jaki program Diety Cambridge będzie dla Ciebie najlepszy!Strona główna / Dieta Cambridge Katowice / Aktywność fizyczna / Utrzymanie prawidłowej wagi / Jak wyeliminować złe nawyki? / Jak uniknąć efektu jo-jo?
Program odchudzający, Dieta Cambridge Katowice  ::  Katarzyna Nowakowska - Tutak, 41-205 Sosnowiec, ul. Bracka 12  ::  Tel.: 723 55 44 37, 32 291 65 38.
Katowice, Sosnowiec, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Gliwice, Siemianowice Śląskie, Bytom, Tychy, Żory, Rybnik, Bielsko-Biała, Zawiercie, Jaworzno, Kraków.
Projekt: r-h.pl