» Produkty Diety Cambridge
» Dieta Cambridge
» Bądź aktywny fizycznie. Dlaczego ruch jest ważny?
» Jak jeść by utrzymać prawidłową wagę?
» Jak się pozbyć złych przyzwyczajeń żywieniowych?
» Efekt jo-jo - co robić by się go ustrzec?

EFEKT JO-JO. CO ROBIĆ BY SIĘ GO USTRZEC?

Efekt jo-jo to zmora wszystkich odchudzających się. Polega on na szybkim przybieraniu masy ciała po zakończonej diecie, a nawet znacznego przekroczenia jej wartości. O efekcie jo-jo mówimy wówczas, gdy wahania masy ciała po 5 latach od zakończenia diety są większe niż 5% od masy ciała, którą osiągnęliśmy. W przypadku osoby, która schudła do ok. 60 kg, wahania masy ciała w przeciągu kolejnych 5 lat nie powinny być większe niż 3 kg. Wtedy możemy mówić o skutecznym odchudzaniu.

Czy na efekt jo-jo jest narażona każda osoba odchudzająca się?

Tak, szczególnie gdy odchudza się w sposób nieumiejętny, obniżając tempo metabolizmu. Wyobraźmy sobie taką sytuację, że ktoś przed długi czas stosował dietę warzywną lub jadł same owoce. Udało mu się zrzucić wprawdzie kilogramy i osiągnąć cel, ale niestety na krótko. Po powrocie do sposobu odżywiania sprzed diety dodatkowe kilogramy prędzej czy później dadzą o sobie znać. Podkreślmy, że prawidłowo skomponowana dieta odchudzająca, a taką jest Cambridge ze wszystkimi stopniami, zmiana sposobu żywienia i wzrost aktywności fizycznej zapobiegają pojawieniu się niepotrzebnych kilogramów.

Osiągnąłeś docelową wagę? Brawo!

Utrata kilogramów nigdy nie jest łatwa, a Ty świetnie sobie poradziłeś. Teraz powinieneś skoncentrować się na utrzymaniu wagi i na tym, aby nie przytyć. Zwróć uwagę, że program Cambridge nie tylko pomógł Ci schudnąć. Jego zadaniem jest też ustabilizowanie wagi i pomoc w jej utrzymaniu.

Stabilizacja

To ważny etap, który pomoże Ci wrócić do konwencjonalnego jedzenia, przy jednoczesnym stosowaniu produktów Cambridge. Zastosuj przez dwa tygodnie lub do czasu, gdy Twoja waga się ustabilizuje, jeden stopień powyżej tego, na którym udało Ci się schudnąć. Potem możesz przejść do kolejnego stopnia. Twój konsultant będzie zawsze służył radą. Na przykład - jeśli straciłeś wagę stosując stopień 3 – 1000 kcal, powinieneś przejść na stopień 4 – 1200 kcal przez dwa tygodnie przed przejściem do stopnia 5 - 1500 kcal. Podczas stabilizacji ważne jest, aby spożywać zalecaną ilość produktów Cambridge. Dostarczają one niezbędnych witamin i składników mineralnych, jakich potrzebujesz. Ciężko jest osiągnąć taki sam rezultat, redukując masę ciała tylko poprzez ograniczenie ilości spożywanych posiłków.

Utrzymanie wagi

Kiedy Twoja waga ustabilizuje się na tym samym poziomie przynajmniej przez dwa tygodnie, dowiesz się wtedy jaki poziom energii zapewni Ci stałe utrzymanie nowej wagi. Jak to zrobić? Ciężko pracowałeś, aby osiągnąć cel. Nie wracaj do starych nawyków. Utrzymanie nowej wagi także wymaga pracy. Będziesz musiał zwracać uwagę nie tylko na to, co jesz, ale zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Twoje nowe postępowanie musi znaleźć odzwierciedlenie w domu, pracy i podczas czasu wolnego.

Wsparcie

Twój Konsultant będzie nadal Ci doradzał i pomagał. Twoja rodzina i przyjaciele także powinni okazać Ci wsparcie. Porozmawiaj z nimi o osiągniętym sukcesie i o sposobach utrzymania nowej wagi. Być może będziesz musiał im pomóc zrozumieć, że obowiązują Cię teraz inne zasady żywieniowe, a niektóre produkty, które bardzo lubiłeś, nie stanowią już części Twojej codziennej diety. Ma to pomóc Ci unikać złych przyzwyczajeń, a być może i oni zaczną zdrowiej się odżywiać. Oto 4 czynniki, które pomogą Ci utrzymać nową wagę:

• aktywność fizyczna
• eliminacja złych nawyków
• planowanie
zdrowe odżywianie

Dieta Cambridge Kraków - poszukujesz produktów diety Cambridge lub wsparcia w ułożeniu programu odchudzającego w Krakowie?
Rozszerzyliśmy nasze usługi o obszar woj. małopolskiego!
Zadzwoń: 723 55 44 37. Wspólnie ustalimy jaki program Diety Cambridge będzie dla Ciebie najlepszy!Strona główna / Dieta Cambridge Katowice / Aktywność fizyczna / Utrzymanie prawidłowej wagi / Jak wyeliminować złe nawyki? / Jak uniknąć efektu jo-jo?
Program odchudzający, Dieta Cambridge Katowice  ::  Katarzyna Nowakowska - Tutak, 41-205 Sosnowiec, ul. Bracka 12  ::  Tel.: 723 55 44 37, 32 291 65 38.
Katowice, Sosnowiec, Czeladź, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Gliwice, Siemianowice Śląskie, Bytom, Tychy, Żory, Rybnik, Bielsko-Biała, Zawiercie, Jaworzno, Kraków.
Projekt: r-h.pl